Що потрібно знати перед покупкою газового котла опалення?

Потужність котла

В першу чергу вивчаючи моделі необхідно знати яка потужність котла необхідна у вашу оселю, щоб не переплатити, або ж не придбати слабий газовій котел. При цьому завжди береться до уваги приміщення, в яке буде встановлюватись котел, так як вони між собою по типу бувають різні: для квартири, приватного будинку. Відповідно від того які теплові витрати у ваші оселі і буде розраховуватись потужність котла. Як правило, потужність котла повинна повністю покривати теплові втрати будівлі при мінімальній температурі на вулиці. В ідеалі потужність розраховується проектними організаціями, де враховуються всі нюанси. Але якщо розрахунки робити самостійно вони повинні виглядати приблизно так: 100 Вт/м2– для добре утепленого будинку, і 120 Вт/м2– для не утеплену будинку. Наприклад, є будинок з площею 160 м2, виходить, що для нього необхідний котел потужністю 16 кВт, якщо в будинку старі вікна і немає теплоізоляції стін, то необхідний котел потужністю 19 кВт. В газових котлах є певні стандарти потужності, тому потрібен котел, 24 кВт.

Одно чи двох контурний котел

В тому випадку, якщо ваша оселя потребує тільки опалення і у вас встановлений, наприклад, бойлер то слід вибирати одно контурний, в іншому випадку коли вам також крім опалення необхідна і гаряча вода – купуйте двоконтурний газовий котел. Якщо ви будете обирати двоконтурний котел, вам необхідно розібратись з теплообмінником.

Теплообмінник

 Найбільш популярними є екземпляри з роздільними теплообмінниками:

 • Первинним - для опалювального контуру.
 • Вторинним, - для контуру постачання гарячою водою.

Котли з бітермічним теплообмінником дешевше аналогів з двома обмінниками. Але їм притаманний свій ряд недоліків.

Місце встановлення

Ще одне вагоме питання ви повинні врахувати, воно стосується місця розташування котла. А він в свою чергу може бути настінний чи підлоговий. На сьогоднішній день використання того чи іншого варіанту більше диктують цілі. Тобто, якщо вам потрібно опалювати квартиру, то однозначно потрібно придивитися до настінного котла , якщо великий котедж то на підлогу.

 

Турбований чи димохідний котел

Якщо ви проживаєте в будинку з димарем, є можливість трішки заощадити купуючи димохідний котел у якого камера згорання відкритого типу. В іншому випадку вам слід вибирати турбовані котли, які більш ефективні в плані ККД, а також можуть встановлюватися в приміщеннях, де знаходяться люди (наприклад, на кухні). Основні переваги:

 • Відсутній розхід кисню в приміщенні;
 • Відсутня потреба в монтажі димоходу;
 • Відсутня потреба в облаштуванні окремого приміщення під котел;
 • Компактні розміри
 • Електронна система керування
 • Безпека – відсутня можливість попадання в приміщення чадного або незгорілого газу.

 

Конденсаційний чи звичайний

Відносно других характеристик, тут є два загальних типа газових котлів: звичайний та конденсаційний. Останні є більш сучасними, економічними, екологічними та ефекти вними. Основні переваги:

 • невелика вага і малі габарити;
 • економія газу - 35% в сезон;
 • глибока модуляція - економі газу при часткових навантаженнях;
 • низький рівень вібрації та шуму;
 • встановлення димоходу з меншим діаметром;
 • в 7 раз нижче шкідливих викидів речовин NOX і CO2 ніж у звичайних котлів.

 Але ж вони є значно дорожчими від традиційних котлів.

Вивчивши всі критерії по яких слід вибирати газовий котел, вам залишиться тільки зрівняти ціни та вибрати для своєї оселі найкращий варіант, який віддано служитиме вам довгі роки.

Наші рекомендації

Котел газовий ECO-5 Compact 24кВт BAXI Котел газовий ECO Four турбо 24кВт BAXI
Котел газовий ECO-Compact Котел газовий ECO-Four